2
Dorosłych
bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-17 dziecko
-
+
Wybierz
Rezerwacja
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Najpiękniejsze doliny w tatrach na spacer z dziećmi

2022-11-11 12:13:00

Granica polsko słowacka to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów. Właśnie tam znajduje się najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat, czyli Tatry. Warto zaznaczyć, że niektóre ze szlaków doskonale nadają się na wycieczkę krajobrazową z dziećmi i prowadzą przez tatrzańskie doliny z pięknymi widokami.

Spacer szlakiem Morskiego Oka

Dolina Rybiego Potoku to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych tras turystycznych w Polsce. Każdego roku odwiedza ją tysiące turystów chcących odpocząć na łonie natury. Morskie Oko jest również największym i najpiękniejszym tatrzańskim jeziorem, a trasa wokół niego jest obowiązkowym punktem pieszych wędrówek. W okresie wiosenno-letnim możemy bez większych trudności przejść trasę ośmiu kilometrów z wózkiem dla dzieci i cieszyć się widokiem gór. Warto pamiętać, że w sezonie jest bardzo dużo turystów, dlatego dostęp do Morskiego Oka może być trochę utrudniony w związku z tym warto dokładnie zaplanować cały dzień wędrówki, w tym przewidzieć nieoczekiwane zdarzenia opóźniające dotarcie do celu.

Rodzinna wyprawa Doliną Kościeliska

Miejsce to znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jest dostępne dla turystów z dziećmi o każdej porze roku i cieszy się dużym zainteresowaniem, które zawdzięcza zróżnicowanym atrakcjom. W Dolinie Kościeliskiej znajduje się pięć jaskiń wartych poświęcenia im czasu Mroźna, Mylna, Raptawicka, Obłazkowa oraz Smocza Jama. Dwunastu kilometrowa trasa pozwala zobaczyć Wąwóz Kraków, Smreczyński Staw czy Kapliczkę Zbójnicką. Warto podkreślić, że bez przeszkód możemy odwiedzić Dolinę Kościeliską z wózkiem dziecięcym, z którego nasza pociecha będzie mogła obserwować otaczającą faunę i florę. Ciekawostką jest, że przez dolinę przebiegał szlak handlowy, przez co swoją działalność prowadzili tam zbójcy.

Oscypki z Doliny Chochołowskiej

Doliny w Tatrach są zróżnicowane i zachęcają do długich spacerów. Dolina Chochołowska jest najdłuższą z tatrzańskich dolin, liczy sobie około ośmiu kilometrów i kończy się polaną, na której w czasie wypasu możemy spotkać owce, które z pewnością staną się atrakcją dla dzieci. Dolina ta umożliwia również odwiedzającym skosztowanie świeżych oscypków, jak i napicia się serwatki z owczego mleka w tutejszej bacówce. Rozmawiając z tutejszą ludnością, możemy dowiedzieć się, jak tworzone są przysmaki z owczego mleka, a także posłuchać ludowych historii. Trasa jest również przyjazna dla dzieci, które lubią podróżować na wózku.

Wyprawa z widokiem na Giewont

Niezależnie czy odwiedzamy góry po raz pierwszy, czy któryś z kolei doliny w Tatrach polskich za każdym razem potrafią zatrzymać czas i zachwycić swoją unikalnością. Możemy podziwiać urok wzniesień, przebywając z rodziną na szlaku lub podczas posiłku w apartamencie z widokiem na pasmo górskie. Idąc Doliną Strążyską, nie weźmiemy ze sobą wózka dla dzieci, jednakże bez większych kłopotów dla 4 lub 5-latka spacer doliną będzie dużym przeżyciem, a także przyczyni się do poszerzenia horyzontów i zainteresowań podróżami. Szlak kończy się polaną, na której można odpocząć, podziwiając Giewont z jego trzema szczytami lub wybrać się nad wodospad Siklawica.

Dolina Małej Łąki

Mała Łąka jest najmniejszą co do wielkości doliną szczególnie polecaną rodzicom z małymi dziećmi. Pomimo niedużej powierzchni ma wiele do zaoferowania, ponieważ pod nią znajdują się największe jaskinie Polski Śnieżna Studnia i Wielka Śnieżna. Wybierając się w to piękne miejsce, warto zostawić wózek w samochodzie, i wziąć ze sobą tylko nosidełko. Włożone wysiłki podczas wyprawy zostaną wynagrodzone widokami z centralnej części doliny, czyli Wielkiej Polany Małołąckiej. Z Polany możemy podziwiać Giewont, Siodłową Turnię, Mnichowe Turnie, Wielką Turnię oraz Zagonną Turnię.

Droga pod Reglami

Jest to szlak przeznaczony dla miłośników zarówno wędrówek pieszych, wypraw rowerowych, jak i narciarskich przygód. Droga pod Regalami zaczyna się przy skoczni Wielka Krokiew i przebiega obrzeżami Zakopanego, łącząc wyloty popularnych dolin w Tatrach. Droga polecana jest dla rodzin z dziećmi o każdej porze roku, ponieważ okresem letnim można spacerować, a zimą jeździć tam na sankach. Wylot doliny za Bramką znajduje się między Doiną Strążyską a Doliną Małej Łąki na odcinku Drogi pod Regalami. Na trasie można podziwiać spiczaste Jasiowe Turnie i wsłuchać się w otaczającą nas naturę.

Malownicza Dolina Białego

Góry dla dzieci mogą okazać się ogromnym przeżyciem, szczególnie gdy widzą je pierwszy raz. Szlak dla dzieci biegnący przez dolinę nie jest ciężki, dlatego można wybrać się na wyprawę nawet z tymi małymi. Warto zaznaczyć, że szlak jest łatwy, a jego przejście zajmuje około 50 minut spacerem. Można cieszyć się widokami skałek i niewielkich wodospadów na Białym Potoku, który przeplata trasę.

W góry z dziećmi można się wybrać o każdej porze roku, pokazując im naturalne środowisko i domy zwierząt. Niektóre ze szlaków są łatwe i krótkie, dzięki temu początkujący podróżnicy z rodzinami mogą zmierzyć się z nimi bez większego wysiłku. Dobre buty i trochę chęci wystarczy, aby rozpocząć przygodę, która może stać się inspiracją do dalszego rozwoju.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl