2
Dorosłych
bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-17 dziecko
-
+
Wybierz
Rezerwacja
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Koleje linowe w Zakopanem - informacje, ceny biletów, godziny otwarcia

2023-12-08 09:53:00

W okolicach Zakopanego działa kilka kolei linowych zarządzanych przez PKL, dzięki którym w zaledwie kilka minut można odwiedzić najpiękniejsze rejony Tatr. Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu, w którym przedstawimy jak najwięcej informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Kolejką na Kasprowy Wierch? Czemu nie?

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to obiekt całoroczny, który pokonuje trasę biegnącą z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu. Liczy ona dokładnie 4291,59 m, choć sam przejazd trwa zaledwie kilkanaście minut. Ilość osób, jaką kolejka może przewieźć w ciągu godziny, jest ogromna, gdyż wynosi aż 360. Podróż kończy się na wysokości 1959 m n.p.m., gdzie znajduje się stacja górna. Wystarczy pokonać kolejne 26 metrów, aby stanąć na szczycie Kasprowego Wierchu. Na marginesie warto dodać, że jest to najwyżej położona stacja kolejowa w Polsce.

Za przejazd kolejką w obydwie strony trzeba zapłacić 99 zł. Bilet ulgowy kosztuje 79 zł. Jeśli wybieramy się kolejką tylko w jedną stronę - na szczyt lub na dół, płacimy 79 zł, a 69 zł to cena biletu ulgowego w jedną stronę (w górę lub w dół). Godziny otwarcia to 8.00 - 16.00.

Koleją na Gubałówkę

Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę to obiekt całoroczny. Można nią dojechać na Gubałówkę, która jest bodaj najbardziej znanym szczytem Pogórza Spisko-Gubałowskiego. Jej trasa wiedzie z Zakopanego, aż pod szczyt znajdujący się na wysokości około 1122 m n.p.m. Co ciekawe, wjazd na Gubałówkę trwa zaledwie kilka minut (około 3,5). W ciągu godziny można w ten sposób przewieźć nawet 2000 osób.

Ile kosztuje kolejka na Gubałówkę? Za bilet normalny w obydwie strony zapłacimy 26 złotych, a ulgowy - 21 złotych. Z kolei cena biletu normalnego w jedną stronę to 21 złotych, a biletu ulgowego 17 złotych. Godziny otwarcia obiektu to 9.00 - 20.00.

Kolejką na Butorowy Wierch

Kolej krzesełkowa na Butorowy Wierch to działający w okresie letnim wyciąg, który warto polecić wszystkim turystom chcącym zobaczyć nie tylko sam szczyt, ale i znajdujący się nieopodal punkt widokowy na Gubałówce. Dolna stacja znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich (kierunek na Kościelisko). Wiedzie ona na najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego, które znajduje się na wysokości około 2 km nad poziomem morza. Siedząc w dwuosobowych krzesełkach, można podziwiać przepiękne szczyty Tatr Zachodnich oraz Kościelisko i Zakopane.

Cennik biletów przedstawia się następująco:

 • bilet normalny w jedną stronę – 17 zł
 • bilet normalny w dwie strony – 21 zł
 • bilet ulgowy w jedną stronę – 14 zł
 • bilet ulgowy w dwie strony – 17 zł.

Godziny otwarcia kolejki zależą od pory roku. Kształtują się one następująco:

 • maj 9:00 – 18:00
 • czerwiec 9:00 – 18:00
 • lipiec 9:00 – 19:00
 • sierpień 9:00 – 19:00
 • wrzesień 9:00 – 17:00.

Kolej krzesełkowa Szymoszkowa

Kolej krzesełkowa na Polanę Szymoszkową to kolejny obiekt tego typu, który musiał pojawić się w naszym zestawieniu. Znajduje się ona w Zakopanem, a konkretnie na południowym zboczu Gubałówki. Dolna stacja usytuowana jest w pobliżu Drogi Powstańców Śląskich. Jest to kolej widokowa, z perspektywy której można oglądać przepiękną panoramę Tatr. Kolejką można też przewozić rowery. To idealna propozycja dla osób, które cenią sobie możliwość eksploracji tutejszych rejonów z poziomu siedziska rowerowego. Warto również dodać, że operatorem kolejki jest firma Dorado Sp. z o.o.

Cennik przejazdów kształtuje się następująco:

 • W jedną stronę – normalny 19,00 PLN
 • W jedną stronę – ulgowy 16,00 PLN
 • W dwie strony – normalny 24,00 PLN
 • W dwie strony – ulgowy 19,00 PLN.

Obiekt otwarty jest w godzinach od 9.00 do 18.00.

Kolej krzesełkowa Harenda - co to?

Kolej krzesełkowa Harenda składa się z czteroosobowych krzesełek i jednocześnie umożliwia darmowy transport rowerów. Umiejscowiono ją w Zakopanem, a konkretnie na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy. Trasę, która pokonuje kolejka, ma długość 600 metrów, a różnica wzniesień to 210 metrów. Przepustowość kolejki to 2400 osób w ciągu godziny. Za obsługę obiektu odpowiada firma Harenda-Wyciągi Sp. z o.o.

Cennik kształtuje się następująco:

 • za przejazd w dwie strony trzeba zapłacić 35 PLN (przejazd normalny) i 25 PLN (przejazd ulgowy),
 • za przejazd w jedną stronę trzeba zapłacić 25 PLN (przejazd normalny) i 20 PLN (przejazd ulgowy).

Obiekt jest otwarty od 9 do 21.

Uwaga! Obowiązuje tu cennik letni oraz zimowy.

Kolej krzesełkowa Wielka Krokiew

Kolej krzesełkowa Wielka Krokiew działa na terenie skoczni Wielka Krokiew. Obsługiwana trasa ma długość 356,8 m a różnica wysokości to 133 m. W ciągu godziny wyciąg może obsłużyć nawet 608 osób. Oferuje ona wjazd na miejsce, z którego skoczkowie rozpoczynają skoki narciarskie. Można tu zobaczyć przepiękne widoki i panoramę Zakopanego, a także zjeść dobre ciasto i wypić kawę (na szczycie znajduje się kawiarenka).

Zwiedzanie skoczni kosztuje zaledwie 5 zł. Jeśli chcemy dotrzeć na nią wyciągiem krzesełkowym, cena atrakcji wynosi do 12 zł za bilet normalny i 7 zł za bilet ulgowy. Obiekt jest czynny od godziny 9.00 do 17.00 / 18.00 / 20.00 (najdłużej w miesiącach letnich).

design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl