2
Dorosłych
bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-17 dziecko
-
+
Wybierz
Rezerwacja
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Kiedy jechać do Zakopanego z uwagi na sezon i pogodę?

2023-02-17 15:48:00

Polskie góry to bez wątpienia miejsce, które powinno być jednym z głównych punktów naszej podróży. Niezależnie od pory roku wyjazd do Zakopanego samemu lub z rodziną przyniesie nam niezapomniane chwile i sprawi, że wrócimy z naładowanymi akumulatorami. Zatem kiedy najlepiej pojechać w to wyjątkowe miejsce?

Dlaczego warto pojechać do Zakopanego?

Południowa część Polski a dokładnie góry to doskonałe pomysł na wyjazd, aby odpocząć na łonie natury i pooddychać świeżym powietrzem. Zakopane i towarzyszące mu okoliczne miejscowości to nie tylko bogata fauna i flora, ale także wiele miejsc wartych naszej uwagi. Co więcej, w niektórych miesiącach możemy spacerować dolinami bez tłumów odwiedzających.

Każda osoba znajdzie w tym miejscu wiele atrakcji dla siebie. Jeżeli ktoś jest fanem skoków narciarskich to  powinien wyjechać wyciągiem krzesełkowym na szczyt zakopiańskiej skoczni Wielkiej Krokwi. Każdy kibic tego sportu będzie mógł nacieszyć oczy widokami oraz wyobrazić sobie co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej.

Zakopane poza sezonem, jaki w sezonie zaskoczy nas piękną drewnianą architekturą, zwaną stylem zakopiańskim a także niespotykanymi nigdzie potrawami. Regionalne kulinaria takie jak oscypek, kwaśnica lub kluski ziemniaczane hałuski zachwycą nie jednego smakosza dobrej kuchni a spożywane w akompaniamencie kapeli góralskiej dostarczą dodatkowych walorów smakowych.

Kiedy jest sezon letni w Zakopanem, na ulicach możemy spotkać bryczki wożące turystów. Co więcej, obsługa tradycyjnych karczm nosi stroje ludowe, a ludzie mieszkający tam porozumiewają się charakterystyczną dla tego regionu gwarą. Sezon narciarski przyciąga dużo ludzi, którzy chcą odprężyć się na stokach, a także być uczestnikami zawodów w skokach narciarskich. W sezonie letnim, kiedy temperatura wzrasta tłumy, ludzi w Tatrach zaczynają piesze wędrówki po okolicznych dolinach. Jedną z najpopularniejszych atrakcji tego regionu jest Morskie Oko.

Zima w sercu Tart

Jeżeli chcemy odwiedzić Zakopane kameralnie i ominąć tłumy na Morskim Oku powinniśmy wybrać miesiące, w których sezon turystyczny się kończy lub jeszcze nie zaczął. Pozwoli to ominąć tłumy w Zakopanem, a także okolicznych miejscowościach i atrakcjach turystycznych. Udany wyjazd Możemy zaplanować na podstawie informacji, które przekazuje nam prognoza pogody. Kiedy jest sezon zimowy w Zakopanem, musimy przygotować się na duże opady śniegu, mróz, a także lawiny i utrudnienia w ruchu. Sezon wysoki zimowy obowiązuje od grudnia i trwa do lutego. Jedną z najpopularniejszych zimowych atrakcji są organizowane kuligi – czyli przejażdżka saniami w zimowej scenerii zakończona ogniskiem i biesiadą z kapelą góralską.

Zakopane w grudniu

Wyjazd w góry dla wielu osób to jest dobre rozwiązanie, aby spędzić tam udane święta z przyjaciółmi lub rodziną. Pogoda w Zakopanem jest wtedy optymalna dla spacerowiczów w dzień, ponieważ na termometrach zazwyczaj jest 0 stopni Celsjusza w dzień, a także -6 lub więcej w nocy. Pogoda na 14 dni naszego wypoczynku może być słoneczna, jeżeli odpowiednio wcześnie zaplanujemy nasz wyjazd z uwzględnieniem, że w Zakopanem trzeba się liczyć z około 12 dniami opadów oraz 19 dniami pięknej pogody.

Zakopane w styczniu

Styczeń podobnie jak i grudzień powinien być pełen śniegu i dobrej zimowej zabawy. W ciągu dnia możemy liczyć na około 9 godzin przyjemnego słońca w temperaturze około 0. Jednakowo w dzień, jak i w nocy będzie bardzo zimno dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłe ubrania i wybrać odpowiedni ośrodek wypoczynkowy, w którym będziemy mogli się ogrzać i odpocząć po zjazdach na stoku. Co więcej, nocą temperatury mogą spadać poniżej -10 stopni.

Zakopane w lutym

Luty to kolejny miesiąc dla fanów sportów zimowych. Maksymalna temperatura w dzień będzie wynosić zero stopni Celsjusza natomiast nocą może osiągnąć do -7. Możemy przygotować się na około 16 dni dobrej pogody oraz około 10 godzin słońca w ciągu dnia. W lutym, kiedy kończy się sezon zimowy, Zakopane szykuje się na wiosnę.

Wiosna i lato w polskich górach

Wybierając się na wiosnę w góry, musimy się przygotować na każdą pogodę. Co prawda niski sezon będzie dopiero w maju, dlatego w marcu spotkamy także wielu odwiedzających. Wiosna może nas przywitać ulewami, ale również zachwycić swoim charakterem i wizualną gamą barw.

Zakopane w marcu

Odwiedzając Zakopane w tym miesiącu, możemy liczyć na temperaturę w dzień sięgającą do 4 stopni Celsjusza i 17 dni słonecznych. Pomimo lepszych warunków atmosferycznych niż w zimowych miesiącach należy zabrać ze sobą ciepłe ubrania, ponieważ nocą temperatury mogą spadać poniżej -3 stopnie.

Zakopane w kwietniu

Możemy, w kwietniu liczyć na kameralne warunki odwiedzają Zakopane. Budząca do życia się przyroda zachęca do odpoczynku na jej łonie. Temperatura w dzień może sięgać do 11 stopni Celsjusza, a w nocy spadać do 0. Co więcej, warto zaopatrzyć się płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtkę.

Zakopane w maju

Dobrze zaplanowana majówka to rewelacyjna pogoda na 7 dni naszego wypoczynku. W dzień powinno być około 15 stopni ciepła natomiast w nocy maksymalnie 0. Mamy do dyspozycji 14 dni słonecznych i wiele miejsc, które przyciągnął naszą uwagę i zachęca do wyjścia z hotelu na spacer. W tym miesiącu rozpoczyna się sezon letni i trwa do września.

Zakopane w czerwcu

Czas wakacji i pięknej pogody. Temperatura w dzień może wynosić około 18 stopni natomiast nocą będzie spadać poniżej 10. Powinniśmy się także spodziewać opadów deszczu, dlatego oprócz ciepłych ubrań warto zabrać coś na pochmurną pogodę. Co więcej, 12 dni będzie pięknych i słonecznych.

Zakopane w lipcu

Latem musimy być przygotowani na 155 mm opadów, a także około 19 stopni ciepła w dzień i do 11 stopni w nocy. 16 godzin słonecznych oraz 13 pięknych dni zagwarantują nam naładowanie akumulatorów przed nowymi wyzwaniami. Lato to także dobry moment, aby odwiedzić Morskie Oko mimo wielu ludzi.

Zakopane w sierpniu

Sierpień jest w kolejnym miesiącem, kiedy to temperatura w dzień będzie wynosić 19 stopni natomiast nocą 11. Suma opadów jest również niewielka, dlatego możemy bez większych przeszkód wyruszyć na podbój Zakopanego i okolicznych miejscowości.

Zakopane we wrzesniu

We wrześniu nadal trwa babie lato w górach. Dzięki temu, że uczniowie wracają do szkół, na szlakach będzie mniej tłoczno. Jest to idealny czas na wakacje w ciszy i spokoju. Nie doskwierają upały, rzadko pojawiają się również burze. Temperatura w dzień będzie oscylować na poziomie 16 stopni, natomiast nocą będzie spadać do 7. W tym miesiącu także nie musimy martwić się o opady.

Jesień w Zakopanem

Jesienią w Zakopanem może nas przywitać silny wiatr fenowy zwany halnym. Jeżeli ciekawi nas ten wiatr i nigdy nie mieliśmy okazji się z nim zmierzyć, warto się wybrać jesienią w Tatry. Okres ten to także ciekawa pora na piesze wędrówki wśród tatrzańskiej przyrody mieniącej się paletą barw.

Zakopane w październiku

Złota Zakopiańska jesień w dzień przywita nas dziesięcioma stopniami ciepła, natomiast nocą temperatura będzie spadać do około dwóch. Warto zauważyć, że przez 19 dni świeci słońce i nie występują żadne opady. Spacer po Zakopanem możemy urozmaicić o ciepłego grzańca lub gorącą czekoladę, a następnie udać się na spacer, aby podziwiać piękno jesieni.

Zakopane w listopadzie

Listopad to początek zimy w Zakopanem. Temperatura w dzień będzie sięgać do 5 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spadnie do około -2 dwóch. To dobry czas, aby odpocząć w hotelu lub w gorących termach zrelaksować swoje ciało z widokiem na góry. Średnia suma opadów to około 60 mm co w rezultacie daje nam 18 dni pięknej słonecznej pogody.

Zakopane oraz Tatry to bez wątpienia region Polski, który jest wart zobaczenia. O każdej porze roku będzie nas zachwycać swoim urokiem, a także atrakcjami. Jak dobrze wiemy, każdy z nas lubi inne doznania, dlatego dla jednych najlepszą porą będzie zima i sporty narciarskie natomiast dla innych spacery po górach w porze letniej lub wiosennej. Niezależnie od miesiąca, który wybierzemy, wyjazd w góry będzie fantastyczną przygodą, miłym wypoczynkiem, a także dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 
design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl